Om oss / Personal

Peter Salomonsson

VD

Mobil 070-678 32 98
E-post 
peter@p-tverktyg.se

Här har vi vår VD som sköter alla inköp & kampanjer tillsammans med leverantörer. Peter är en person som gärna tillbringar sin lediga tid i skog & natur, antigen med bössan på ryggen eller på en snöskoter i sin stuga i Norrland. Det händer även att han går några rundor golf när tiden räcker till.

Catharina Aronsson

SÄLJARE

Mobil 070-678 34 44
E-post 
catharina@p-tverktyg.se

En härligt glad & trevlig säljare som varit med länge i branschen. Hon har ett stort träningsintresse och spenderar gärna fritiden på gymmet och yogar. Cattis har även en stor reslust vilket har tagit henne till varmare breddgrader vid många tillfällen.


Stefan Sjöqvist

SÄLJARE

Mobil 070-678 32 08
E-post 
stefan@p-tverktyg.se

En riktigt trevlig och duktig säljare med ett driv utöver det vanliga, har en härlig kundrelation med sina kunder och är mycket omtyckt av alla. Det ni kanske inte vet om Stefan är att han är en gammal brottare med en SM medalj som merit, Men hans stor passion i livet är hans familj som han tillbringar sin mesta tid med på sin mansion.

Peter Lundgren

SÄLJARE

Mobil 070-678 31 41
E-post 
peter.lundgren@p-tverktyg.se

En riktigt duktig säljare som vart med länge i branschen. Han har en kunskap utöver det vanliga och fixar det mesta åt sina kunder. När Peter får lite tid över så går han gärna några hål på golfbanan i Hjo. (Han tror fortfarande det heter att man "spelar golf" även om man mest hänger i baren)

Björn Söderberg

SÄLJARE

Mobil 070-678 32 84
E-post
bjorn.sodergren@p-tverktyg.se

Här har vi stabil & trevlig kille som bor i Hjo. Björn har tidigare jobbat som lärare i Skövde. Han har ett stort engagemang och sätter alltid kunden i centrum.
På fritiden så har Björn en lite annorlunda hobby - han är nämligen svensk mästare i pilkastning på rörlig ballong.


Bosse

VERKTYGSBUSSEN

Mobil 070-311 06 07
E-post
bosse@p-tverktyg.se

En riktig trevlig prick från Tidaholm - Bosse är killen som kör vår fullutrustade verktygsbuss i Skaraborg med omnejd. Om man behöver hjälp så är detta killen man ska fråga. Bosse har ett unikt kunnande och en servicenivå som är mycket omtyck av våra kunder. Så om ni har några frågor tveka inte utan hör av er till Bosse.

Eva-Marie Jern

INKÖP & LOGISTIK

Mobil 073-232 87 64
E-post 
eva-marie.jern@p-tverktyg.se

En mycket noggrann, ärlig och omtänksam tjej som sköter alla löpande inköp och tar hand om order och logistik på företaget. När Eva-Marie inte är spindeln i nätet hos oss så tillbringar hon fritiden på sin gård ihop med hästar & odlingar.



Marcus Jonsson

SÄLJARE

Mobil 070-678 32 63
E-post 
marcus@p-tverktyg.se

En glad skit som har nära till skratt och en underbar humor. Innan han arbetade hos oss var han smed och en otroligt duktig sådan. Marcus stora intresse är fiske och mycket av snacket kring lunchbordet är olika fiskemetoder så klart men som alla vet så ”när storfiskaren talar om”.


Jonas Jansson

SÄLJARE

Mobil 070-678 32 28
E-post 
jonas@p-tverktyg.se

En kunnig och riktigt duktig säljare med hjärtat på rätta stället. Jonas har jobbat på företaget i många år och är mycket omtyckt av både kunder och kollegor. När han inte sitter i telefon (vilket är mycket sällan) så tillbringar han fritiden i poolen på baksidan av sin herrgård, gärna med en drink i handen!


Martin Hagman

SÄLJARE

Mobil 073-232 88 05
E-post 
martin@p-tverktyg.se

En glad skit som har väldigt lätt till skratt och en underbar humor, vart med i företaget i många år. Martin är en bolltalang över det vanliga men kärleken till golf har dragit det längsta stråt så på fritiden spenderar han gärna sin tid på en bana i Skaraborg.


Jenny Lénberg

SÄLJARE

Mobil 070- 678 60 07
E-post
jenny.lenberg@p-tverkyg.se

Här har vi en trevlig & go säljare med båda fötterna på jorden. Jenny bor i Skövde och har tidigare jobbat som säljare på Skövde slakteri.
Hon har ett stort engagemang och sätter alltid kunden i centrum. På fritiden tillbringar Jenny sin tid med promenader och hon har även ett stort intresse för att måla och vad många inte vet är att Jenny är grundare till den kända serien  ”Slaktaren från slätta” som gavs ut i början på 2016.


Patric Lilja

LAGER

Mobil 070-467 16 23
E-post 
putte@p-tverktyg.se

Killen med koll på lager & leveranser. Putte är utbildad kock i grund och botten och gör den absolut bästa ”väringsåsen” på denna planet!





Patric Dahne

LAGER

Mobil Ingen mobil
E-post 
patric.dahne@p-tverktyg.se

Här har vi en stabil och trygg kille som skickar gods & packar paket på dagarna och på kvällarna följer han grabben som är en riktig talang på hockeyarenan.



Anna Worbin

EKONOMI

Mobil 070-678 32 92
E-post 
anna@p-tverktyg.se

Här har ni tjejen med koll på siffror & ekonomi, utan Anna skulle vi nog fortfarande skriva bokföringen i loggbok. När Anna inte sitter och knappar in siffror så tillbringar hon gärna tid med familj, vänner & hunden Goliat.



Maria Hårdberg

SÄLJARE

Mobil 070-678 33 96
E-post 
maria@p-tverktyg.se

En mycket glad & trevlig tjej med skön humor och skinn på näsan och här finns ett stort hjärta som bultar för försäljning. Maria har ett stort intresse för amerikanska bilar och delar detta intresse med sin familj i Hjo.



Elin Jakobsson

SÄLJARE

Mobil 070-740 99 73
E-post 
elin@p-tverktyg.se

En riktigt trevlig och duktig säljare som i dagsläget är mammaledig, men kommer tillbaka i maj 2018. Elin har en härlig kundrelation och brukar alltid avsluta sina samtal med en nöjd och glad kund. Fritiden tillbringar hon gärna med familjen och hon är grym på att baka godsaker till fredagsfikat på jobbet. (Skynda dig tillbaka.)

Robert "Bobby" Åberg

SÄLJARE

Mobil 070-678 32 02
E-post 
robert@p-tverktyg.se

En riktigt trevlig och duktig säljare med hjärtat på rätta stället. Han har en härlig relation med sina kunder och är mycket omtyckt av alla. När Bobby inte snackar skit med sina kunder tillbringar han sin lediga tid med familjen och på handbollsplanen i division 8 korpen.


Fredrik Andersson

SÄLJARE

Mobil 070-678 32 00

E-post fredrik@p-tverktyg.se

Fredrik Andersson är en riktigt go kille som jobbat på företaget i många år. Fredrik har varit iväg och provat vingarna på annat håll, men är nu tillbaka i gänget. Fredrik delar samma intressen som vår VD på företaget, så det bli många timmar i skogen både med röjsågen och med jaktkläderna på.